Maisto papildų enciklopedija
ieškoti »
mpe.lt - medicinos prekių e-parduotuvė
 

>.

.
 

 
.
 
 

Klinikinis tyrimas

Vaistinės ožragės ekstrakto ir vitaminų bei mikroelementų kapsulių efektyvumo įvertinimas.

Kaip efektyviai Arcon Tisane® kapsulės padeda sustabdyti plaukų slinkimą ir pagerina plaukų augimą buvo nustatyta išplėstiniu moksliniu tyrimu.

Tyrimą atliko dermatologijos tyrimų instututas proDERM, Hamburge, Vokietijoje. Tyrimas atliktas laikantis geros klinikinės praktikos taisyklių, vadovaujantis Hohenheimo universtiteto, „BioTeSys“ biologinės chemijos ir mitybos mokslų instituto Esslingene, gairėmis. Tyrimo iniciatorius - kompanija Arcon International, Singen, Vokietija.

Rezultatai

Tyrimo rezultatai patvirtino vartojamo vaistinės ožragės ekstrakto ir vitaminų bei mikroelementų derinio teigiamą poveikį stabdant plaukų slinkimą. Tiriamųjų plaukų augimas ir plaukų tankis reikšmingai pagerėjo.

Tyrimo eiga

Tyrime dalyvavo 60 asmenų – 30 moterų ir 30 vyrų, kuriems buvo nustatytas nestiprus arba vidutiniškai stiprus plaukų slinkimas. Tiriamųjų amžius - nuo 30 iki 67 metų. Moterys buvo šiek tiek jaunesnės nei vyrai (48.5 +/- 11 metų ir 54.4 +/- 11 metų atitinkamai).

Tyrimas atliktas laikantis griežtų, klinikiniams tyrimams taikomų reikalavimų. Tai buvo randomizuotas, dvigubai aklas ir placebo kontroliuojamas tyrimas. Siekiant kuo tiksliau nustatyti preparato efektyvumą, vienas trečdalis tiriamųjų – kontrolinė grupė visą tyrimo laiką vartojo tik placebo (kapsules išvaizda ir kvapu identiškas tiriamąjam preparatui, bet be aktyviųjų medžiagų). Kad išvengti išankstinio nusistatymo, nei tiriamieji asmenys, nei tyrėjai dermatologai nežinojo kurios kapsulės yra placebo, o kurios su aktyviosiomis medžiagomis (dvigubai aklas tyrimo metodas).

Tyrimas tęsėsi 6 mėnesius. Per visą šį laiką tiriamieji vartojo kiekvieną dieną po dvi kapsules. Plaukų būklė (slinkimas/augimas) buvo tikrinama ir vertinama kas du mėnesius atliekant fototrichogramas. Tyrimo pabaigoje tiriamieji dalyvavo išplėstinėje apklausoje, kurios tikslas buvo gauti asmeninį tiriamųjų vertinimą apie plaukų ir nagų būklės pokyčius, sužinoti jų bendrą pasitenkinimą efektu ir veikliųjų medžiagų suderinamumu.

Išsamūs rezultatai

Lyginant su placebo, vaistinės ožragės ekstrakto ir vitaminų bei mikroelementų derinio efektas buvo ženkliai didesnis daugeliu aspektų:

 • Plaukų vaizdo analizė parodė, kad vartojant šių veikliųjų medžiagų derinio, plaukų tankis ženkliai padidėjo.
   
 • 82,9% asmenų nurodė, kad jų plaukų apimtis ir tankis padidėjo.

 • 74,3 % iš jų nurodė, kad plaukai tapo atsparesni.

 • Moterys nurodė, kad jų plaukai tapo lengviau iššukuojami.
   
 • Vyrai nurodė, kad jų plaukai tapo storesni, pagerėjo plaukų augimas viršugalvyje bei padidėjo plaukų tankis išretėjusiuose kaktos šonuose.

 • Vartojusieji kapsules su aktyviosiomis medžiagomis, nurodė teigiamą poveikį nagams ir odai. Lyginant su placebo, nagų stiprumas ypač padidėjo.

 • Trys ketvirtadaliai asmenų vartotų ir toliau bei rekomenduotų kitiems.

Tyrimas buvo publikuotas

"Aktuelle Dermatologie" 37, 2011, 171-175. ISSN 0340-2541.

.
 

 

 

Puslapio naudojimosi sąlygosLiteratūraNuorodosKontaktai